תו אגודה ישראלית לסוכרת למוצרי מזון

תו אגודה ישראלית לסוכרת למוצרי מזון

אגודה ישראלית לסוכרת פועלת לעזרת קהל הצרכנים הסוכרתיים באמצעות תו א.י.ל,  המוענק למוצרים שנבדקו על ידי ועדת המזון של מומחי האגודה ונמצאו מתאימים לכלכלת הסוכרתיים, על סמך בדיקת מעבדה בלתי תלויה וקריטריונים אובייקטיבים ועדכניים. האישור אינו מסמן שהמוצר "נטול סוכר" וגם לא מהווה המלצה להעדפתו, אלא מעיד על התאמתו לתזונת הסוכרתיים

גילה פיימן, דיאטנית קלינית, מכון לאנדוקרינולוגיה, סוכרת ומטבוליזם, מרכז שניידר לרפואת ילדים

תו אגודה ישראלית לסוכרת (א.י.ל) משמש כלי עזר לצרכנים הסוכרתיים, במטרה להעביר מסר ומידע תזונתי לטובת קהל הסוכרתיים, ולסייע בבחירת מזונות בריאים ומיטביים בחיי היום יום. בנוסף, פועלת האגודה במטרה לשפר את מגוון מוצרי המזון הבריאים הזמינים על המדפים.

תו א.י.ל מציין, כי המוצר נבדק על ידי ועדת המזון של האגודה ועמד בקריטריונים המתאימים שנקבעו על ידה. חשוב להדגיש, כי המטרה אינה לסמן  שהמוצר "נטול סוכר", או שניתן לצרוך ממנו ללא הגבלה. האישור אינו מהווה המלצה להעדפת מוצר זה או אחר, אלא אישור על התאמת המוצר לכלכלת הסוכרתיים.

תו א.י.ל  והקריטריונים לתזונה המתאימה לסוכרתיים

הסוכרת הינה מחלה המגבירה את הסיכון למחלות לב וכלי דם. לכן, התזונה המתאימה כוללת את כל ההיבטים התזונתיים הקשורים גם לגורמי הסיכון. ועדת המזון של האגודה הגדירה קריטריונים לצריכת מזונות היכולים להתאים לסוכרתיים.

התזונה המתאימה לסוכרתיים אינה רק הורדת הסוכרים, כפי שרבים נוטים להאמין. מושם דגש על בחירה של כמות פחמימות מתאימה ומזון המורכב בעיקר מפחמימות מורכבות, הגבלה (אך לאו דווקא מניעה מוחלטת) של הסוכרים, הגבלה בשומן הרווי והכולסטרול, הגבלת הנתרן, ותוספת  סיבים תזונתיים.

בסיכומו של דבר, מוצרי המזון המקבלים את תו האגודה הם דלי שומן רווי וכולסטרול, עשירים בסיבים תזונתיים מהמזון במקור, מכילים בעיקר פחמימות מורכבות ומוגבלים בכמות הנתרן.

ועדת המזון של האגודה כוללת אנשי מקצוע המטפלים בסוכרתיים. חברי הוועדה הם דיאטנים, טכנולוג מזון ורופאים, שלהם ידע וכלים לבדוק את מוצרי המזון. מוצרי המזון נשלחים לבדיקת מעבדת מזון בלתי תלויה, הבודקת את כל רכיבי המזון שבמוצר. עם קבלת התוצאות משתמשים חברי הוועדה בקריטריונים אובייקטיביים ועדכניים לצורך קבלת ההחלטות לאישור מתן התו למוצרים. יש לציין, כי רוב חברי הוועדה עושים עבודה זו בהתנדבות.

ועדת המזון קיימת ופועלת כ-14 שנים, ומדי כמה שנים מתעדכנים הקריטריונים בהתאם להנחיות המקובלות בעולם, וביידוע משרד הבריאות.

 ההתוויה

בסמוך לתו אגודה ישראלית לסוכרת מופיעה ההתוויה התזונתית, שניתנה על ידי ועדת המזון. ההתוויה מגדירה את גודל המנה, למה היא מהווה תחליף מבחינה תזונתית, וכל זאת במסגרת הייעוץ התזונתי האישי. יש לזכור להתייחס לכמות הפחמימות גם במזונות עם תו האגודה. למשל, אכילת חבילה שלמה של עוגיות ללא סוכר עם הסמל של תו האגודה תגרום לעלייה חדה ברמות הסוכר בדם. העוגיות מכילות פחמימות ושתי עוגיות מהוות תחליף למנת פחמימות.

יש לקרוא היטב את ההנחיה, מאחר והיא מהווה הסבר לגבי צריכה נכונה של המוצר. הכיתוב הינו חלק בלתי נפרד מהתו. לכן, גם כאשר מופיע תו האגודה על מוצר מזון, אין פירושו שניתן לאכול ממנו ללא הגבלה.

צריכת המוצר מומלצת על פי ההנחיות ומותאמת לסוכרתיים במסגרת יעוץ תזונתי ואישי, שניתן להם על ידי דיאטנית.

סוכר וממתיקים רב כוהליים במוצרי מזון

כמות סוכרים קטנה מותרת לסוכרתיים על פי הנחיות של ה ,ADA-,AMERICAN DIABETES ASSOCIATIONוהקריטריונים של אגודה ישראלית לסוכרת. ההתייחסות של ועדת המזון למוצרי מאפה ודגני בוקר כוללת קריטריון המגביל את כמות הפחמימות הכללית עד 22 גרם למנה, שמתוכם הסוכר ו/או הממתיקים הרב כוהליים (כמו מלטיטול קסיליטול, סורביטול ודומיהם) לא יעלו על 7 גרם למנה בסה"כ.

מאחר ולממתיקים הרב כוהליים יש השפעה על רמות הסוכר בדם, ההתייחסות לגביהם דומה להתייחסות לסוכר, והכמות, כאמור, מוגבלת.

כדאי לדעת, כי השימוש בסוכרים בתעשיית המזון אינו רק לצורך המתקה, ולעיתים, יש צורך בכמויות קטנות של סוכרים מטעמים טכנולוגיים ליצירת מרקם מתאים. בדרך כלל מדובר בכמות קטנה של סוכרים. כמות הסוכרים במוצר שמוטבע עליו תו א.י.ל אינה עולה, כאמור, על 7 גרם למנה.

 

מעקב וביקורות

תו האגודה ניתן לשנה בלבד ויש לחדשו מדי שנה. במידה ובמהלך השנה בוצע שינוי שהשפיע על הרכבו התזונתי, יש ליידע את האגודה על מהות השינוי. תו האגודה ניתן לכל מזון בנפרד, ולא לחברה, או למפעל מזון.

האגודה מתנה את מתן התו בכך שעל גבי המוצר יופיע פירוט הרכב תזונתי, כפי שניבדק במעבדה ל-100 גרם.

במהלך השנה האחרונה מבצעת ועדת המזון ביקורות מקיפות על מוצרי המזון עליהם מוטבע תו א.י.ל. הביקורת נועדה לוודא התאמת המוצרים לקריטריונים העדכניים ולבדוק את צורת ההצגה של סמל א.י.ל וההתוויה על גבי האריזה.

במסגרת הביקורת השגרתית על מוצרי המאפה אנו נפגשים עם נציגי המאפיות  ומעודדים אותם להעשיר את הלחם שהם מייצרים בקמח מלא ולהפחית את כמויות המלח במוצריהם.

בימים אלה עסוקות המאפיות בפיתוח מוצרים המותאמים יותר לקריטריונים, לטובת בריאות הצרכנים.

התזונה המתאימה לסוכרתיים אינה רק הורדת הסוכרים, כפי שרבים נוטים להאמין. מושם דגש על בחירה של כמותפחמימות מתאימה ומזון המורכב בעיקר מפחמימות מורכבות, הגבלה (אך לאו דווקא מניעה מוחלטת) של הסוכרים, הגבלה בשומן הרווי והכולסטרול, הגבלת הנתרן, ותוספת  סיבים תזונתיים

ההתייחסות של ועדת המזון למוצרי מאפה ודגני בוקר כוללת קריטריון המגביל את כמות הפחמימות הכללית עד 22 גרם למנה, שמתוכם הסוכר ו/או הממתיקים הרב כוהליים (כמו מלטיטול קסיליטול, סורביטול ודומיהם) לא יעלו בסה"כ על 7 גרם למנה

כדאי לדעת, כי השימוש בסוכרים בתעשיית המזון אינו רק לצורך המתקה, ולעיתים יש צורך בכמויות קטנות של סוכרים מטעמים טכנולוגיים ליצירת מרקם מתאים. בדרך כלל מדובר בכמות קטנה של סוכרים. כמות הסוכרים במוצר שמוטבע עליו תו א.י.ל אינה עולה, כאמור, על 7 גרם למנה

יש לזכור להתייחס לכמות הפחמימות גם במזונות עם תו אגודה ישראלית לסוכרת. בסמוך לתו מופיעה ההתוויה התזונתית, המהווה חלק בלתי נפרד מהתו, ניתנת על ידי ועדת המזון של האגודה ומגדירה את גודל המנה ולמה היא מהווה תחליף מבחינה תזונתית

במהלך השנה האחרונה מבצעת ועדת המזון ביקורות מקיפות על מוצרי המזון עליהם מוטבע תו א.י.ל. הביקורת נועדה לוודא התאמת המוצרים לקריטריונים העדכניים ולבדוק את צורת ההצגה של סמל א.י.ל וההתוויה על גבי האריזה.