חדשות 19.07.2017

רמב"ם: מענק של הקרן הלאומית למדע ניתן לטובת מימון מחקר העוסק בתאי גזע

המענק היוקרתי ניתן למחקר העוסק בשימוש אפשרי בתאי גזע הומניים לריפוי פצע בחולה הסוכרתי, בראשותו של פרופ' מור'יר ח'מאיסי

פרופ' משנה מור'יר ח'מאיסי, מנהל מחלקת פנימית ד' ברמב"ם וחוקר רמב"ם והטכניון, זכה לאחרונה במענק מחקר יוקרתי של האקדמיה הישראלית, לטובת מימון מחקרו העוסק בתאי גזע.

מדובר במענק מחקר הניתן למשך שלוש שנים על ידי הקרן הלאומית למדע בתכנית מורשה למחקר ביו-רפואי. המענק נחשב לתחרותי במיוחד ומסתכם במאות אלפי דולרים. כאמור, בתום מיון ארוך ומפרך, החליטה הקרן הלאומית למדע להעניק את הגראנט לפרופ' משנה ח'מיאיסי במטרה לתמוך ולקדם את מחקרו העוסק בשימוש אפשרי בתאי גזע הומניים לריפוי פצע בחולה הסוכרתי.

פרופ' מור'יר ח'מאיסי

פרופ' משנה ח'מאיסי הוא בוגר בית הספר לרפואה של אוניברסיטת בן גוריון, בבאר שבע. הוא התמחה ברפואה פנימית במחלקה פנימית ב' בבית החולים הדסה עין כרם והשלים התמחות באנדוקרינולוגיה, סוכרת ומטבוליזם בקריה הרפואית רמב"ם. לצד תפקידו כמנהל מחלקת פנימית ד' ברמב"ם, הוא פרופ'/משנה בפקולטה לרפואה של הטכניון ובאגף הפנימי, וכן חוקר מדע בסיסי וקליני.

נושאים קשורים:  מחקרים,  תאי גזע,  המרכז הרפואי רמב"ם,  הקרן הלאומית למדע,  פצע סוכרתי
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו