תסביב פין 19.01.2022

תוצאות טיפול השימוש בשני מתלי V לטיפול בתסביב פין

על הניסיון בשימוש בשני מתלי דרטוס בצורת V כטיפול לתסביב פין אשר יכולים להביא לתוצאות משביעות רצון

תרשים תסביב פין. צילום: שאטרסטוק

תסביב פין הינו מלפורמציה מולדת אשר גורמת לעיוות סיבובי של גוף הפין. במחקר זה תיארו החוקרים את נסיונם בשימוש בשני מתלי דרטוס בצורת V, טיפול אשר יכול להביא לתוצאות משביעות רצון.

במחקר נכללו שני גברים צעירים (24 ו-28) עם תסביב פין חמור אשר היו מועמדים לניתוח. במסגרת השיטה החדשנית לתיקון תסביב, החוקרים פשטו את עור הפין וביצעו דיסקציה של רקמת הדרטוס מגוף הפין, ולאחר מכן ביצעו חתך דיסטאלי ביחס לאיזור התת קורונאלי עם חתך אורכי אשר הוביל ליצירת שני מתלי דרטוס בצורת V. באמצעות שני המתלים הללו, החוקרים תיקנו את התסביב באופן מוצלח יותר ללא צורך בחציית צינור השופכה.

תוצאות המחקר הראו כי העיוותים תוקנו לחלוטין בניתוח. תרביות שתן שנלקחו היו סטריליות ובבדיקת אורו-פלוו-מטריה נמצאה זרימה מקסימלית של 12 מיליליטר/שנייה שלושה חודשים לאחר שהושלם תהליך ההחלמה.

החוקרים סיכמו כי תסביב פין מהווה אנומאליה מולדת מאתגרת. החוקרים השתמשו בשני מתלים בצורת V על מנת להשלים את סיבוב הפין חזרה ללא צורך בשימוש בטכניקת פליקציה כלשהי. בנוסף, במחקר נמצא כי הניתוח אשר בוצע לתיקון התסביב היה מוצלח והסתיים עם תוצאים מצוינים.

מקור:

Seyed Amin Mirsadeghi   et. al (2021) Journal of Clinical Urology DOI: https://doi.org/10.1177/2051415820957548

נושאים קשורים:  תסביב פין,  מתלים,  תיקון,  מחקרים
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו